Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, yenilikçi çalışmalarıyla dikkat çeken Kütahya Tasarım Teknokent’e önemli bir ziyaret gerçekleştirdi.

Mayıs 6, 2024

Teknokentte faaliyet gösteren TeknoCeram İleri Teknoloji ve Karakterizasyon Ürünleri Ar-Ge Üretim Danışmanlık Madencilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Ampherr Batarya Teknolojileri A.Ş., ve Pitechsoft Yazılım Teknoloji Danışmanlık Eğitim ve Ticaret Limited Şirketi gibi öncü firmaların yetkilileri, ziyaretçilere çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler sundu. Bu firmalar, teknokentin inovasyon ve teknoloji odaklı bir merkez olarak öneminin altını çizdi.

Kütahya Tasarım Teknokent’in ek binasının yakında hizmete gireceğinin müjdesi de ziyaret sırasında verildi. Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, ek binanın açılışına ilişkin iyi temennilerini ileterek, teknokentin gelişimine olan desteğini ifade etti. Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Durmuş Özdemir de, teknokentin büyüme ve gelişim süreci hakkında bilgi vererek, gelecek vizyonunu paylaştı.

Prof. Dr. Hasan Mandal, ziyaretin sonunda yaptığı açıklamada, teknokentin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve bu tür inovatif ortamların Türkiye’nin bilimsel ve teknolojik ilerlemesinde kritik rol oynadığını vurguladı. Ziyaret, katılımcıların bir araya geldiği toplu hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu