Kütahya Tasarım Teknokent Dorukla Zirveye Yükseliyor

Kütahya’da yaşayan Tasarım Teknokent ön kuluçka girişimcisi olan 11 yaşındaki Doruk Cengiz, Teknofest Türkiye Drone Şampiyonası İzmir Etabı’nda Türkiye’nin en hızlı 24 pilotu arasından 3’üncü olmayı başardı.

 

 Yarışmacılar arasında en küçük yaşa sahip ve en yenisi olan Doruk Cengiz, katıldığı ilk yarışmada da Elazığ’da 3’üncü olmuştu. Doruk katıldığı ikinci yarışmada da kendi yaptığı drone ile yarışırken, kendinden daha tecrübeli yarışmacılar arasında bu dereceyi elde etmeyi başardı. 

 

 Drone arızalandı ama yarışmayı bırakmadı

 Drone’nun havada arızalandığını dile getiren Doruk Cengiz, ‘’Yarışma tüm aksiliklere rağmen, çok eğlenceli, keyifliydi. Bu süreçte bana destek olan aileme, ana sponsorum olan ‘Kütahya Tasarım Teknokent’e ve ‘Dumlupınar Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyorum. Katıldığım yarışmalarda Kütahya’yı temsil ediyorum. Bu yüzden gözümü hep zirveye dikiyorum. Kütahya halkının da destek ve dualarını bekliyorum’’ dedi.

 

Prof. Dr. Öz: '' Kütahya’yı hep birlikte bilim ve teknoloji şehri haline getireceğiz’’

 Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz’de yarışma neticesinden alınan başarının kendilerini duygulandırdığını ifade ederek, şu sözlerle mutluluğunu ifade etti. Öz, ‘’ Kütahya Tasarım Teknokent yönetimi olarak bu süreçte Doruk evladımızın her zaman yanında olduk. Ana sponsorluğunu üstlendik. Dumlupınar Üniversite yönetimiyle işbirliği içerisinde hareket ettik. Bundan sonraki süreçlerde de Doruk’u desteklemeye devam edeceğiz. Kütahya Tasarım Teknokent’i Doruk’la birlikte zirveye taşıyacağız. Kütahya’yı hep birlikte bilim ve teknoloji şehri haline getireceğiz’’ dedi. Doruk Cengiz ise İstanbul Teknofest ile gözünü zirveye dikerken Türk Drone Milli Takımına'da göz kırpıyor.

 

Haberi Paylaş