DPÜ Heyetinden Gediz Ticaret ve Sanayi Odasına Ziyaret

 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ve beraberindeki heyet Gediz Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Kütahya Tasarım Teknokent faaliyetlerini anlattı. 

 Gediz TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Vedat Öztürk ve yönetim kurulu tarafından ağırlanan DPÜ (Dumlupınar Üniversitesi) heyetine Gediz’de ticari ve sınai faaliyetler hakkında bilgiler verildi. Toplantının ana gündem maddelerinden bazıları ise, karşılıklı işbirliklerinin nasıl yapılabileceği, Kütahya’da ilim, bilim ve teknoloji alanındaki faaliyetlerin nasıl arttırılabileceği oldu. Toplantı neticesinde daha çok işbirliğine ihtiyaç olduğu kanaatine varıldı. DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal bu konuda birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak, ‘’Birlikten kuvvet doğar. Biz üniversite, sizlerde iş dünyası olarak bu şehre ve ülkeye birlikte sahip çıkacağız. Daha sık görüşelim daha çok projeler üretelim'' dedi.

 Ziyarette hazır bulunan Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz’de, Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş. ninde ortakları arasında bulunan Gediz TSO Yönetim Kurulu’na brifing verdi. Öz yaptığı konuşmada ‘’DPÜ ve Tasarım Teknokent gücüyle Kütahya’da çok güzel gelişmeler meydana gelmektedir. Kütahya’yı faaliyetlerimizle sınırların ötesine taşımaktayız. Yurt içi ve yurt dışından yetkililer üniversitemizi ve teknokentimizi ziyarete gelip yaptığımız çalışmaları yerinde incelemektedirler. Yurt dışından gelen heyetler, Kütahya Tasarım Teknokent’in misyon ve vizyonunu çok beğendiklerini, burayı örnek model alarak kendi ülkelerinde hayata geçirmek istediklerini dile getirmektedirler. Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal ve üniversite yönetimimiz tasarım teknokente çok önem vermekte ve her konuda desteklemektedirler. Üniversitemiz ve Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş.’nin ortakları ile birlikte Kütahya’yı, güzel ülkemiz ve dünya çapında çok önemli bir noktaya taşımaya, bilim ve teknolojinin merkezi haline getirmeye niyetliyiz. Niyet hayır, akıbet hayır" dedi.

 DPÜ heyetinde bulunan, İİBF (İktisadi İdari Bilimler Fakültesi) Dekanı Prof. Dr. Cengiz Duran’da Kütahya’ya olan sevgisini dile getirerek, ‘’ Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal hocamız ve Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz hocamız ile aynı duyguları paylaşıyoruz. Kütahyamız için canla başla hep birlikte çalışıyoruz. Çalışmalarımızı da arttırarak devam ettireceğiz. Hayallerimiz burada hayat bulacak. Tüm Türkiye, Kütahya ile gurur duyacak’’ dedi. 

 Gediz TSO Başkanı Vedat Öztürk ise gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘’ Gediz Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmekten kıvanç duyarız. Gediz için Kütahya için imkanlarımız ölçüsünde ne gerekiyorsa yaparız. Üniversitemiz ve tasarım teknokentimizle bundan sonra daha çok işbirliği içerisinde olacağız. Kütahya için fedakarlık yapacağız’’ diye konuştu.

Ziyaret, tarafların memnuniyetlerini dile getirmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek tamamlandı.


Haberi Paylaş