Kenya Eğitim Bakanlığı ile Kütahya Tasarım Teknokent iş birliğine hazırlanıyor

Kenya Eğitim Bakanlığına bağlı Üniversite Eğitim ve Araştırma Devlet Dairesi Baş Sekreteri Amb. Simon Nabukwesi beraberindeki heyet ile birlikte Kütahya Tasarım Teknokent’e ziyarette bulundu.

 Tasarım Teknokent’e gerçekleştiren ziyarette Baş Sekreter Simon Nabukwesi’ye, Chuka Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Erastus Nyaga Njoka, Maseno Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Julius O. Nyabundi, Jaramogi Oginga Odinga University of Science and Technology Rektör Yardımcısı Prof. Stephen G. Agong eşlik etti. Ziyarette Kütahya Dumlupınar Üniversite'sini ise Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Şahmurat Arık, DPÜ Uluslararası Öğrenci Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Yunus Şişman ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Bünyamin Han temsil etti.

 Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz’ü makamında ziyaret edip bir süre sohbet eden heyet, ardından Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Yoşumaz’ın rehberliğinde Tasarım Teknokent’teki bazı şirketlerin ofislerine girerek sürdürülen projeler hakkında bilgi aldı. Bu şirketlerden biri olan Kuvarssoft Teknoloji Ltd. Şti. kurucu ortağı Cüneyd Canbek yapılan faaliyetler hakkında heyete ayrıntılı bilgi verdi. Kuvarssoft ekibi ile hatıra fotoğrafı çekilen heyet, ardından Cevizsoft A.Ş. ve Cezeri Teknoloji Sanayi Ticaret Limited Şirketini ziyaret ederek Ar-Ge etkinlikleri konusunda bilgi aldı.

 Kütahya Tasarım Teknokent’i çok beğendiklerini ve Kenya’da da böyle bir projeyi hayata geçirmek için iş birliği yapmak istediklerini dile getiren Kenya heyeti, Kütahya Tasarım Teknokent yöneticileriyle toplu hatıra fotoğrafı çekildikten sonra ziyaretlerini tamamladılar.

Haberi Paylaş