Keramika Kuluçka Merkezi Açıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin kurucu ortağı ve en büyük hissedarı olduğu Kütahya Tasarım Teknokent’te Keramika’nın destekleriyle kurulan Kuluçka Merkezi açıldı.

Kütahya Tasarım Teknokent bünyesinde Keramika’nın destekleriyle kurulan Kuluçka Merkezi için açılış töreni düzenledi.
Kütahya Tasarım Teknokent’te düzenlenen açılış törenine Kütahya Valisi Ali Çelik, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör yardımcılarımız Prof. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Prof. Dr. Mustafa Aydın, Genel Sekreter Vekilimiz Prof. Dr. Atilla Batur, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Köse, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Kütahya SMMMO Başkanı Halil HAMZAOĞLU, Kütahya Tasarım Teknokent Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz ve Keramika Genel Müdürü Emin Yüce katıldı.
Ekim 2020’de Üniversitemiz ile Keramika arasındaki görüşmelerin sonucunda kuruluşu için iş birliği protokolü imzalanan Kuluçka Merkezi, Üniversite - Sanayi iş birliği projelerinde önemli bir yer tutacak.
REKTÖR UYSAL: "Her açıda birçok eksiği var denilen teknokentimizin artık hiçbir eksiği kalmadı. Başarılı bir yönetimle 6 ay gibi kısa bir sürede çok önemli bir başarı ivmesi yakaladı. Tüm ortaklarımıza ve genel müdürümüze katkıları için çok teşekkür ediyorum. Çok daha başarılı projelere birlikte imza atacağımıza inanıyorum" dedi. YÜCE: KERAMİKA KULUÇKA MERKEZİ KÜTAHYA SANAYİSİNE BÜYÜK KATKI SUNACAK
Açılış töreninde bir açıklama yapan Keramika Genel Müdürü Emin Yüce, “Sizlerin de yakından takip ettiği üzere Kütahyamızda organize sanayilerimiz sürekli gelişiyor ve yatırımlar giderek artıyor. Salgın sürecinde de üretimin ve ihracatın ne kadar önemli olduğu bir kez daha tescillendi. Artık yeni iş modelleri, farklı yeterliliklere sahip insan kaynağına olan gereksinimi ortaya çıkarıyor. Kütahya Tasarım Teknokent bünyesinde kurulan Keramika Kuluçka Merkezinin de Kütahya sanayisinin gelişimine büyük katkı sunacağına inanıyoruz” dedi.
Üniversitemizden gelen kuluçka merkezi teklifinin kendilerini heyecanlandırdığını ifade eden Emin Yüce, “Sayın Rektörümüz ve Teknokent Müdürümüz bizi ziyaretlerinde kuluçka merkezinden söz ettiklerinde, amaçlarının yeni girişimcileri desteklemek ve iş dünyasına nitelikli eleman yetiştirmek olması bizleri çok heyecanlandırdı. Tekliflerini olumlu karşıladık ve hemen çalışmalara başladık. Bu süreçte Keramika ve Teknokent adına görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Keramika Kuluçka Merkezi’nde gelişecek yeni fikirlerin, yeni projelerin iş dünyasına katma değer sağlamasını umuyor, merkezimizin şehrimize ve sanayimize hayırlı olmasını diliyorum. ÖZ: DOLDUK, YENİ YER ARAYIŞINDAYIZ..Teknokent genel müdürü Prof. Dr. Ersan ÖZ faaliyetlere dair brifing verdi. 1 ofis dışında tamamı dolu olup %100 kapasiteye yaklaşan teknokent, kuluçka ofisiyle birlikte özellikle genç girişimci firmalara da kapılarını açıyor. Gerek Kütahya gerekse bölgeye yeni start up ve unicorn firmalar kazandırma idealiyle yoluna devam eden teknokente iş dünyasının da ilgisi hızla artıyor. 80 ofislik yeni bina projelerinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında değerlendirmede olduğunu ifade eden ÖZ, artık kapasite sorununu aştıklarını, katma değerli nitelikli projelere özel önem vereceklerini ifade etti. Kütahya Valisi Ali ÇELİK, yüzyılımızın bilim ve Ar-Ge yılı olduğu, bu alanda kendini geliştiren nesillerin ve ülkelerin ayakta kalmalarının mümkün olduğunu ifade ederek, gençleri daha fazla inovasyon daha fazla proje daha fazla katma değerli işler yapmaları hususunda uyardı. Vali ÇELİK ve beraberindekiler teknokenti firmaları yerinde ziyaret ederek geliştirilen ürünler hakkında bilgiler aldılar. Fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Prof. Dr. Ersan ÖZ
Dumlupınar Tasarım Teknokent / Kütahya

Haberi Paylaş